DOPROVODNÉ PROGRAMY

TVOŘIVÉ NEDĚLE
Pro rodiny, jejichž ratolesti milují tvoření.Každou první neděli v měsíci probíhají v Galerii města Plzně výtvarné dílny od 13:00 do 18:00. Dílna vždy tématicky navazuje na díla právě vystavovaných autorů. Rodiče se mohou zapojit do tvorby, nebo si v klidu prohlédnout výstavu, případně zanechat děti v péči zkušených lektorek a zajít si třeba „na kafíčko“. Tvořivé neděle jsou zdarma.
KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY
Pro zvídavé, kteří se chtějí dozvědět víc a nahlédnout „za oponu“ umělecké scény.
PROGRAMY PRO ŠKOLY
Prostřednictvím hravých a tvořivých úkolů, literárně- dramatických akcí či pokusů děti získávají kladných vztah k současnému umění. Učí se aktivnímu vnímání, rozvíjí tvořivé myšlení, prohlubují schopnost spolupráce, kultivují umění tolerance.
GALERIE NA CESTĚ
Pokud je pro vás obtížné vážit cestu k nám do galerie, rádi přijedeme za vámi. Vystavená díla promítáme s komentářem našich lektorů, součástí může být výtvarná dílna navazující na dané téma. Vhodné pro školy, domovy důchodců a diváky se speciálními potřebami. Formu a obsah programu přizpůsobujeme věku a zájmu diváků.
LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR
Každé léto pořádáme výtvarný příměstský tábor. Tvorbou navazujeme vždy na právě vystavená díla. Děti tvoří přímo na dvorku Galerie města Plzně, mohou se tak vracet k vystaveným dílům a nasávat uměleckého ducha. Samozřejmostí jsou hry, kratochvíle a výlety do přírody.
PROGRAMY PRO RODINY
Chcete strávit společný čas s vašimi dětmi a zažít společně dobrodružství? Kde jinde, než v galerii! Vaše rodina se stane samostatnou akční jednotkou. Společně s nasazením všech členů jednotky projdete nejrůznějšími nástrahami, budete se muset „prokousat“ záludnými úkoly a samozřejmě rozjitříte svou tvořivost! Malé překvapení na závěr…
programy_pro_rodiny