Výstava, která se zaměřuje na kresby a práce na papíře, svádí dohromady umělkyně a umělce rozličných generací. V časovém oblouku od konce 60. let do současnosti, v rozličných formátech a také různými technikami, překvapí diváka výrazovými a formálními možnostmi tohoto média. Nejde však jen o formální aspekty, pro každého ze zúčastněných umělců je kresba svrchovanou uměleckou disciplínou, kterou se vyjadřuje k podstatě své existence, komentuje společenské otázky či osvěžuje médium kresby romantizujícími, intimními a emocionálními aspekty. Výstava také zdůrazňuje význam osobitého autorského rukopisu každého ze zúčastněných.
Lehce retrospektivní výstava sochaře Michala Gabriela připomene, že sochy a sousoší vypráví příběhy a líčí situace, které nám připadají důvěrně známé. Od postmoderních začátků v 80. letech až po současnost se rozklene záběr Gabrielových figurálních i jiných plastik, které tvoří svébytný svět, do kterého je tak příjemné a vzrušující vstoupit.
Břasy se nálézají 20 Km jihovýchodně od Plzně. Právě tam se v 2017 odehrával první festival L‘été indien – Indiánské léto. Od 15.září do 15. října se tam setkalo šest mladých francouzských umělců, výtvarníků i muzikantů, aby spolu volně tvořili na statku, jenž je renovován a předělán na ateliéry a výstavní prostory. Na této výstavě uvidíte práce realisované během této rezidence.
Třetí ročník výstavního projektu Na dosah, který vždy probíhá v Galerii výtvarného umění v Chebu a v Galerii města Plzně, představuje tvorbu šesti umělců reprezentujících současnou výtvarnou scénu Lince, hlavního města spolkové země Horní Rakousko. Cílem projektu je postupně zmapovat aktuální umění v menších centrech v blízkosti českých hranic.