
Projekt nazvaný Jiná stopa je koncipován jako prezentace Land Artové tvorby ve veřejném prostoru s ekologickým přesahem, určený pro širokou veřejnost, doplněný o multižánrové aktivity. Na místě černých skládek v Plzni a okolí proběhne nejprve vyčistění prostoru ve spolupráci se spolkem Živá Velryba. Poté se na místě bývalé skládky rozvine společná tvorba Land Artového objektu se zapojením široké veřejnosti za využití pouze přírodních materiálů. Místo neekologické stopy tedy vznikne stopa ekologická a zároveň estetická.
Víkend otevřených ateliérů se již tradičně uskutečnil na galerijním dvorku. Návštěvníci si opět mohli na malířském stojanu namalovat vlastní obraz.
28.-29.9.2019
28.-29.9.2019

Letos jsme se zúčastnili již tradičního zahájení kulturní sezóny průvodem Vendelín. Návštěvníci si na našem stanovišti mohli vlastnoručně vyrobit připínací brož,"placku". 4.9.2019
Koncert kvarteta PiKap nazvaný Fascinující svět hudby- skladatelé 21. století, byl doplněn o průvodní slovo autorů hudby Jaroslava Krčka a Tomáše Svobody.
Animační program k stávající výstavě pro děti z příměstského tábora dětského a mateřského centra Cvrček.

Čtvrtek 13.6.2019 19.00 hodin,
Koncert k oslavě významného jubilea Karla Pexidra a Jana Slimáčka,
účinkují: Sojkovo kvarteto (Martin Kos, Martin Kaplan – housle, Josef Fiala – viola, Hana Vítková – violoncello) a Alena Tichá ( cembalo ),
program: Karel Pexidr, Jan Slimáček, Jiří Bezděk, Vojtěch Frank
Koncert k oslavě významného jubilea Karla Pexidra a Jana Slimáčka,
účinkují: Sojkovo kvarteto (Martin Kos, Martin Kaplan – housle, Josef Fiala – viola, Hana Vítková – violoncello) a Alena Tichá ( cembalo ),
program: Karel Pexidr, Jan Slimáček, Jiří Bezděk, Vojtěch Frank
Festival fotografických projekcí Jana Flašky nazvaný Fotojatka, představil výběr fotografií, připravený na míru právě probíhající výstavě. Představeno bylo dvanáct fotosérií ukazujících dvanáct různých pohledů předních světových i domácích fotografů na fenomén domova.
Setkání stolní společnosti DIDAXE se tentokrát uskutečnilo jako doprovodný program k projektu Umění národního symbolu. Tématem přednášky bylo výtvarné zpracování poštovních známek za první republiky.

Výstava UMĚNÍ NÁRODNÍHO SYMBOLU je koncipována jako prezentace vizuální, tedy estetické stránky symbolů Československé republiky v průběhu 20. století. Je zde nastíněno, jak se proměňovala vlajka, státní znak, mince a bankovky na pozadí politických událostí. Tato prezentace mapuje vývoj státních symbolů z hlediska faktického a též z hlediska uměleckého. Autoři návrhů státních symbolů byli často přední výtvarníci. Jmenujme Vojtěcha Preissiga, Alfonse Muchu či Maxmiliána Švabinského. Patrná je výtečná výtvarná úroveň návrhů a realizací za první republiky a naopak očividně klesající estetická úroveň některých realizací státních symbolů v důsledku neblahých politických změn následujících let. Výstava je součástí projektu Galerie města Plzně nazvaného Osudové osmičky, který poukazuje na opakující se „osmičková“ data dvacátého století v dějinách naší republiky pásmem umělecko-kulturně vzdělávacích počinů. Reflektuje tak tyto historické milníky a jejich dopad na osud celé naší republiky i osudy jednotlivců.

Už třetím rokem se poslední zářijový víkend 29. a 30. 9. 2018 v Plzni a okolí otevřou dveře ateliérů, galerií, výtvarných škol a dalších míst, kde umění vzniká nebo se vystavuje. Pro návštěvníky je to příležitost poznat osobně ty, kdo tvoří v jejich okolí, seznámit se s výtvarnými technikami a třeba zkusit i sami tvořit.
V rámci projektu Osudové osmičky Vás srdečně zveme na výrazový tanec podbarvený akční malbou. Na dvorku galerie zatančí skupina NoTa pod vedením Lenky Jíšové.

Jedinečné setkání s paní Věrou Sosnarovou, pamětnicí, která přežila gulag, se uskutečnilo v rámci projektu Osudové osmičky.

"Sladká Francie" - koncert v cyklu Fascinující svět hudby
účinkuje: SOJKOVO KVARTETO
Program:
1/ Claude Debussy: Smyčcový kvartet op.10
2/ Maurice Ravel: Smyčcový kvartet F dur
Zasvěcené průvodní slovo: PhDr.Zuzana Zatloukalová
účinkuje: SOJKOVO KVARTETO
Program:
1/ Claude Debussy: Smyčcový kvartet op.10
2/ Maurice Ravel: Smyčcový kvartet F dur
Zasvěcené průvodní slovo: PhDr.Zuzana Zatloukalová

O víkendu 23. a 24. září 2017 proběhnul 2. ročník tohoto svátku tvořivosti v Plzni. Široké veřejnosti se věnovaly výtvarníci ve svých ateliérech, galeristé otevřeli dveře výstavních síní, výtvarné školy připravily ukázky prací a workshopy a na dalších místech se tvořilo, hráto a poznávalo umění.